am uitat sa i-au pastila

Contraceptie

Postata de ralluka77 cu 12 ani in urma.

dupa pauza de 7 zile am uitat sa i-au prima pastila din a treia folie.a doua zi am luat pastila corespunzatoare zilei.adica urmatoarea pastila.dar pe cea uitata nu am luat-o.exista riscul de a ramane insarcinata?aaaa si inca ceva am facut sex neprotejat cu iubitul meu....oare e grav?si de cateva zile nu ma simt prea bine.ma gandesc ca poate de la anticonceptionale.stari de greata ameteli.va rog sa imi raspundeti.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ce fel de contraceptiv oral utilizati? va fi necesara o protectie contraceptiva suplimentara timp de 7 zile. senzatia de greata poate fi un efect advers al contraceptivelor orale, Ar fi bine sa comunicati acest lucru, medicului curant ce vi l-a recomandat.

ralluka77

acum 12 ani

eu folosesc yasmine.am o intrebare.este adevarat ca ceaiul de sunatoare nu este bun sa il bei cand iei anticonceptionale.eu beau in fiecare seara ca dorm bine dupa aceea.