Am o mica DILEMA

Contraceptie

Postata de Deea DeDe cu 13 ani in urma.

Am o mica dilema .... Azi am avut un contact sexual neprotejat , menstruatia trebuia sa-mi vina in jur de data 2-3 NOV dar mi-a venit azi dupa 3 ore de la terminarea actului sexual.Dilema mea este urmatoarea : pilula de a 2-a zi isi face efectul si in timpul menstruatiei?(n-am luat anul acesta deloc pilula).

Va multumesc Anticipat !!!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Da, isi face. Scrie pe prospect ca poate fi luata oricand in timpul ciclului. Foloseste intotdeauna prezervativul.

Deea DeDe

acum 13 ani

Am inteles . Multumesc tare mult . O saptamana minunata va doresc!!!