Am nevoie de un sfat! ?

Contraceptie

Postata de Utilizator11530267101 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. Am nevoie de un sfat până ajung marți la ginecolog. Pe 16 mai am făcut o întrerupere de sarcină din motive personale. Timp de o luna nu am avut contact cu soțul din cauza fricii, pe 17 iunie la ora 14 am avut contact, dar zice el că nu a finalizat in mine. La doua ore după am luat pilula de a doua zi escapell. Văzând că a trecut o luna și o săpt de la întreruperea sarcinii, i-am dat un mesaj asistentei ginecologului și mi-a zis sa iau duphaston. Pe data de 20 iunie seara am luat o pastiluta de duphaston și a doua zi una și mi-au venit probleme care ma-u ținut 4 zile și jumatate aproximativ. Ideea e că de vreo 3 zile mă simt foarte rău (greață de nu pot manca nimic, durere de burta jos, durere de spate mijloc). Oare pot fi însărcinată? Am făcut un test și e negativ, dar e devreme cred să iasă ceva. Va mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886