am nevoie de un sfat

Contraceptie

Postata de mischa89 cu 14 ani in urma.

buna. Eu am fost de curand operata de fiere si doctorul mi-a spus k am avut ceva probleme si cu ficatul - era gras - si a spus k si anticonceptionalele pot fi considerate vinovate pt problemele mele cu ficatul. Mentionez k am luat Marvelon. Intrebarea mea este urmatoarea: ce metoda anti pot utiliza acuma?
Anticonceptionalele m-au ajutat, in sensul ca mi-au redus cantitatea de sange pierduta in timpul ciclului si nu ma mai simteam asa rau.
Va multumesc mult,
M.

Raspunsuri (2)

chik_

acum 14 ani

opreste anticonceptionalele ca iti distrugi ficatul..si nu numai..pai folositi prezervativul sau mergi la ginecolog si discuta cu el despre sterilet.sunt si alte metode dar nu stiu cata eficacitate au:spermicidele,diafragma etc..decizia corecta insa trebuie sa o iei impreuna cu ginecologul tau.

mary

acum 14 ani

e f*tabila

e din movila jud il