am luat doua pastile diane35

Contraceptie

Postata de nonameplease cu 13 ani in urma.

eu iau pastila diane 35 n fiecare seara la ora 22-00-23-00.
Dintr-o p***ae a doua zi(adica azi) eram atenta la calculator si in acelasi timp vroiam s iau o vitamina dar in locul ei am luat o pastila diane35 ..asa fiind pe la ora 13-00.Ce fac in seara asta ,iau urmatoarea pastila sau maine?

Raspunsuri (3)

rosalinda

acum 13 ani

buna...eu nu te pot ajuta pt ca nu am luat...dar as vrea sa incep sa iau si nu prea stiu cum...ma poti ajuta cu niste sfaturi?am 19 ani si nu vreau sa ma duc la ginecolog ca sa mi le prescrie...

Madalina M

acum 13 ani

Normal...e sa iei una p zi...dak ai luat la 13.00 ai luat in ziua respectiva si nu mai iei seara...dak citesti prospectul e precizat cv in cazul in care uiti sa iei o pilula cv de genul asta....si ca sa fii sigura k nu ramai fol si alta metoda contraceptiva.

Lacry.gc

acum 13 ani

Rosalinda, Diane35 se folosesc ca tratament antiacnee dar au si efect anticonceptional. Nu ti le recomand ca anticonceptional.
Eu am inceput sa iau anticonceptionale acum 6 ani, cu pauze bineinteles, dar mereu am luat ce mi-a recomandat specialistul. Sfatul meu este sa te duci totusi la un doctor. Daca nu vrei sa te duci la ginecolog te poti adresa unui cabinet de planing familial.