Am luat 3 pastile odata...

Contraceptie

Postata de mihaellasv cu 11 ani in urma.

Buna seara...iau microginon de vreo 3 ani consecutiv...saptamana asta, luni, am inceput un nou blister....azi(vineri) cand am vrut sa iau pastila , am realkizat ca nu luasem pastilele de miercuri si joi...asa ca am facut marea p***ae de a le lua pe toate (miercuri, joi, vineri). Spuneti-mi va rog, ce riscuri sunt? Mentionez ca nu am avut contact sexual...Multumesc

Raspunsuri (1)

Doctorulstietot

acum 11 ani

Sa nu mai faci asa ceva niciodata . Pastila uitata se administreaza numai in maxim 12ore de la ora la care trebuia luata. Ar fi de dorit sa nu mai uiti alta data . Putina atentie te poate salva de la lucruri neplacute.