Ajutor?

Contraceptie

Postata de Alina85 cu 2 ani in urma.

Salut grup.am o foarte mare problema si anume m-am ingrasat 8 kg in 3 luni.mentionez ca din 2013 pana in februarie 2022, am oscliat intre 57-59 kg.in martie am avut 62 kg si astazi 64.8 kg,efectiv m-am speriat.am probleme si anume ovar micropolochisitc si iau de 4 ani anticonceptionalele midiana.ce m-a socat este ca in pandemie (2020) cu stat in casa si lipsa efort nu am pus nimic.urmeaza sapt asta sa imi fac prog si la endocrinologie pentru teste (daca nu imi iese nimic modificari),cred ca singura explicatie este decesul mamei survenit in septembrie 2021,soc care abia din februarie sa se fi declansat (macar de era inversul sa slabesc,nu sa ma ingras).un mic sfat de la voi nu ar strica.multumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/5-boli-surprinzatoare-despre-care-nu-stiai-ca-te-ingrasa_15407