Ajutor!

Contraceptie

Postata de marcela21110059 cu 15 ani in urma.

Acum 3 luni am fost la medicul ginecolog si mi sa zis ca am un chist de 1,5 cm pe ovarul stang iar cateva mai mici pe dreptul, ovare dilatate si o mica raceala. Am luat tratamentul prescris cu medicamente si bine inteles din prima zi de ciclu anticonceptionale Logest. Dupa terminarea primei fasii care am terminat-o in ziua de sambata ciclul mi-a venit dupa 3 zile adica marti in loc de duminica cand ar fi trebuit, dar totusi s-a terminat inaite ca sa trebuiasca sa incep urmatoarea fasie. Acum 2 saptamani am luat tratament cu antibiotice pentru infectie urinara dar luam si Logest in acelasi timp iar sambata am terminat dinou fasia si duminica ar fi trebuit sa fie dinou prima zi de ciclu dar nu mi-a venit si azi e miercuri si nici un semn. Se poate ca din cauza antibioticelor sa intazie? Pot incepe dinou ultima fasie de anticonceptionale Logest chiar daca nu mi-a venit ciclu in acest interval de 7 zile pauza intre ce-a de-a 2 fasie si ultima?

Raspunsuri (1)

Felicia21113073

acum 15 ani

Vad ca e mai demult mesajul si poate nu mai are relevanta comentariul eu, dar.. te-ai gandit ca poate esti insarcinata? Ca eu stiam ca antibioticele scad eficienta anticonceptionalelor.