ajutor urgent

Contraceptie

Postata de andreea881 cu 14 ani in urma.

iau jasmine de 3luni si nu am avut probleme pana acum, insa de cand am inceput luna asta sa iau iar, 3zile am uitat sa iau fiind plecata pe traseu si nu le.am avut cu mine. a inceput a treia zi sa am ca si perioada menstruala, si o tin asa de 4zile. continui sa iau pastilele jasmine insa sangerarea nu se opreste. cineva are un sfat. va rog din inima, ajutati-ma cu un raspuns. multumesc

Raspunsuri (1)

Sheila

acum 14 ani

In primul rand sti ca aceasta luna nu vei mai fi protejata. E normal ca organismul sa reactioneze asa ac***a in vedere ca ai intrerupt pastilele.Poti face 2 lucruri(depinde daca le iei ca tratament sau doar pt protectie) continui sa le iei normal sau faci pauza pana la urmatoarea menstruatie si incepi atunci o noua folie.
Numai bine