ajutooor

Contraceptie

Postata de Iuliana153111116 cu 15 ani in urma.

am luat anticonceptionale 3 luni apoi am luat intr-o seara o pastila si in seara aceea am vomitat dupa aproximativ 1 ora sau 2 ..am continuat sa iau si dupa 2 zile am avut contact sexual..ubytu meu a ejaculat si..am inceput sa am niste simptome:ma doare burta..ma dor sanii si ma simnt slabita..e probabil sa fiu insarcinata??va rog ajutati-ma cu orice sfat!!va rog

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Cel mai simplu lucru pe care il poti face pentru ca sa te linistesti este sa te duci la farmacie si sa-ti cumperi un test de sarcina. Sau sa mergi la ginecolog. Altfel vei sta stresata cu siguranta. Numai Bine!

Florian Alex

acum 15 ani

Si pilulele anticonceptionale care nu sunt administrate corect pot da simptome asemanatoare unei sarcini. Nu te impacienta si pastreaza-ti calmul. Poti sa faci si o analiza de sange betahcg cam la 5 zile de la contactul sexual la care tu crezi ca ai ramas insarcinata - pentru a depista cat mai rapid daca esti sau nu insarcinata. Este mai scumpa, dar... tu decizi.