ajutooor

Contraceptie

Postata de Iuliana153111116 cu 15 ani in urma.

am luat anticonceptionale 3 luni apoi am luat intr-o seara o pastila si in seara aceea am vomitat dupa aproximativ 1 ora sau 2 ..am continuat sa iau si dupa 2 zile am avut contact sexual..ubytu meu a ejaculat si..am inceput sa am niste simptome:ma doare burta..ma dor sanii si ma simnt slabita..e probabil sa fiu insarcinata??va rog ajutati-ma cu orice sfat!!va rog

Raspunsuri (2)

Antoaneta2112053

acum 15 ani

eu stiu ca daca vomiti dupa ce ai luat pastila sa dus protectia din ziua aia si daca faci sex in aceeasi zi trebuie sa te protejezi suplimentar cu ceva ovule anticonceptionale locale sau sa folosesti prezervativ.daca in ziua aia nu ai facut nimic,doar dupa 2 zile,timp in care ai continuat sa iei pastila fara sa mai vomiti atunci nu ar trebui sa fii insarcinata.daca intre timp ai aflat ceva da-mi de stire ca sunt curioasa.numai bine...

alina

acum 13 ani

imi doresk un copil si de kiteva luni nu se primeste nimik,astfel medikul mia preskris contraceptive timp de 3 luni...dupa kare ar trebuie sa ramin gravida...deja am 1 saptamina de intirziere..prima zi de intirziere testul nu mi sa primit...........oare sa fiu gravida.....