ajutati-ma va roog!!!

Contraceptie

Postata de anamaria29125356 cu 15 ani in urma.

am si eu o problema...am facut sex cu prietenul meu neprotejat pe 1 ianuarie ...pe data de 2 am luat postinor...dupa 5 zile mia venit menstruatia...exista posibilitatea sa fiu insarcinata chiar daca am luat postinor si mia venit si ciclu?va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

anamaria29125356

acum 15 ani

am uitat sa precizez...el nu a ejaculat in mine si nici orgasm nu am avut nici unul dintre noi...

acum 15 ani

Buna draga mea,

In primul rand, daca tu si/sau partenerul ati avut orgasm nu are nici o importanta in procesul de a ramane insarcinata.

Apoi, ac***a in vedere ca:
- Nu a ejaculat in vagin;
- Ti-a venit menstruatia;
- Si cel mai important ai luat si pilula de a 2-a zi, doar daca esti cea mai ghinionista femeie din lume ai rams insarcinata.

Lasand gluma deoparte, sansele sa fi ramas insarcinate sunt de la foarte putin probabil la sigur nu. :)

Asadar, poti sa fii linistita!

Numai bine si data viitoare fiti mai bine informati (amandoi) si mai putin panicati!

valentin92125164

acum 15 ani

pai cum vine asta....