ACO si diaree

Contraceptie

Postata de sika cu 13 ani in urma.

Salut. Folosesc Yaz, sunt la al 2lea blister. Din pacate am avut diaree virala timp de 4 zile.Eu iau pastilele la 8 seara, dar numai pe la ora 2 3 noaptea trebuia sa ma duc la wc, deci au trecut 6 ore intre . Ultima zi cand am avut diaree era vineri. Dupa accea luam aco normal dar luni am avut contact sexual, dar fara sa ejacueze in mine. S-ar putea sa raman insarcinata? Mersi pt raspuns

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

In principiu in 6 ore medicamentele s-au absorbit. Problema ar fi daca ai avut scaun diareic in mai putin de 4 ore. Scrie si pe prospect. Totusi, in locul tau as folosi prezervativul luna asta, pt siguranta, mai ales ca ai avut diaree mai multe zile la rand. Nu stiu de ce multe femei mentioneaza faptul ca ejacularea nu a avut loc in vagin ac***a in vedere ca aceasta nu anuleaza sub nici o forma sansele de a concepe.

mira

acum 12 ani

iau diane la recomandarea medicului pt sop dar problema e ca fumez cat de grav e