AC Yasmine

Contraceptie

Postata de ladyBird cu 13 ani in urma.

Ac yasmine interactioneaza cu capsunile,bananele sau ciresele?

Raspunsuri (8)

ina

acum 13 ani

Nu, fructele nu interactioneaza cu anticonceptionalele.
Singurele produse despre care se spune ca ar interactiona cu ac. sunt antibioticele si ceaiul de sunatoare

ladyBird

acum 13 ani

dar stiam de grefe..sau de sucul de grefe..se spune ca ar interactiona

Clara_Oana

acum 13 ani

Unii sustin ca sucul de gref ar interactiona cu anticonceptionalel desi nu au fost facute studii, dar doar daca este consumat in cantitati mari.
Daca mananci ocazional gref si nu zilnic nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme

alina

acum 13 ani

Iau anticonceptionale Yasmin si de cateva zile am obs ca mi-a aparut o mancarime in zona genitala,este posibil sa fie candida si daca da ce ar treb sa fac in acest sens sau ce antifungic pot sa iau dar sa nu le reduca actiunea anticonceptionalului

Clara_Oana

acum 13 ani

Nu poti sti ce ai si nici nu este indicat sa urmezi un tratament pana nu mergi si iti faci o analiza a secretiei si un Papanicolau.
Tratamentele nu vor diminua actiunea anticonceptionalelor. Daca e vorba de o candida vei primi ovule, o crema si poate pastilute, iar pentru partener crema si pastilute(posibil)

ladyBird

acum 13 ani

sunt in a2a saptamana de yasmin..pastila am luat-o pe la un 8 dimineata si am vomitat pe la 2 dupa amiaza...in urmatoarele 7 zile am nevoie de protectie suplimentara...?sa mai iau o pastila?

ladybird

acum 13 ani

combinatia Calciu Magneziu si Zinc interactioneaza cu Ac yasmin? dar Memoplus?

Sanda

acum 13 ani

Unele pers sustin ca sucul de grapefruit interactioneaza cu yasmin,eu as face o cura de Miss Vitaal (contine sambure de grapefruit 5 mg) de 2-3 luni(acestea sunt vitamine pt par si unghii),as avea nevoie de un sfat bun,va pup