Postinor?

Contraceptie de urgenta

Postata de Ana cu 6 luni in urma.

În ultima zi de menstruație....Am avut sex neprotejat cu prietenul meu a fost eja ....înafară.După cîteva ora am luat Postinor2. A doua zi după ce am luat pastila am avut o stare de rau dureri de cap, greața,dure abdominale și de spate asta a durat 5zile și în a 5 zi a parut niște mici picături de sîngerare maro și la fel am aceleași stări greața dureri......(poate fi de la Postinor)

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Este posibil ca simptomele pe care le-ai experimentat sa fie efecte secundare ale utilizarii medicamentului Postinor. Postinor contine o cantitate mare de hormoni sintetici care pot provoca diverse efecte secundare, precum greata, dureri abdominale, dureri de cap si sangerari intermenstruale. De obicei, aceste simptome sunt temporare si trec de la sine in cateva zile sau saptamani. Cu toate acestea, daca simptomele persista sau devin severe, este recomandat sa consulti un medic pentru evaluare si sfaturi suplimentare.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091