Umflatura in partea de sus a abdomenului?

Constipatie

Postata de Utilizator11565703015 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, as dori si eu un raspuns, la o problema, de cateva zile am o umflatura sub coaste in partea dreapta, cu siguranta e ficatul deoarece am hepatita b, dar ce as vrea sa stiu este de ce se umfla ficatul acolo. De obicei dureaza 1-2 saptamani si apoi se desumfla, apoi peste 2-3 saptamani iar se umfla...mentionez ca am facut ultrasound si totul pare in regula, dar cand am fost la ultrasound daduse putin inapoi umflatura. Oare o fi cancer la ficat deja? Am 36 de ani nu beau si nu fumez! Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-b-simptome-cauze-tratament-si-preventie_15146.