stomac zgomotos

Constipatie

Postata de aurel48117908 cu 11 ani in urma.

Salut Forumul Medicilor,
Ro raspuns la o intrebare.Toate tulburarile ce ma deranjeaza vin de la stomac.
Sunt convins ca imediat ce beau o cafea nragra,incep borboraselile.Sunt ca si cand
aj golii o sticla cu apa in care intra aerul .Nu in fiecare zi am aceste Jenante
borboraseli.Nu stiu ce medicament ar putea opri aceste sunete...?In rest,nu tin regim,
nu ma doare nimic,am scaun de cca 2 ori pe zi...totusi as vrea un medicament pentru
stoparea borboraselilor,caraielilor,care cateodata in societate ma deranjeaza ....?
Multumesc Aurel 48117908

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil este un sindrom de intestin iritabil insa acesta est eun diagnostic de excludere. In acest sens, este recomandat sa consultati un medic gastroenterolog.
Este bine sa evitati alimentele care va provoaca balonare iar ca tratament , puteti incerca sa administrati espumisan.