SCI???

Constipatie

Postata de Osceola cu 12 ani in urma.

In vara lui 2011 am avut cand si cand senzatia de bolovan in stomac urmata de diaree. Asociat sau nu cu aceasta aparea urticarie, umflaturi ale buzelor sau chiar si ale pleoapei. In noiembrie 2011 in urma unei senzatii de bolovan in stomac s-a declansat o criza puternica, posibil biliara, cu dureri abdominale puternice si stomacale, cu radiere in umarul si antebratul stang. Din noiembrie pana in prezent, diareea alterneaza cu stari de mai bine sau constipatie. Scaunul la declansarea crizei era foarte decolorat, albicios uneori sau galbui, iar cand mancam mai gras, steatoreic. Acum e cat de cat normal, insa uneori apare de culoare kaki, este aderent vascos, lucios. In afara de aceste simptome este prezenta balonarea, o senzatie de febra musculara in partea inferioara a abdomenului, o durere surda in zona rectului, ma rog, cumva o senzatie de presiune, scaunele parca ar fi incomplete. La spital am primit diagnosticul de gastrita, dar nu cred sa fie asa ceva.
Analizele la sange au relevat un nr ceva mai mare la leucocite, si colesterol putin peste normal. Ficatul ar fi gras.
Rog pe cei in masura sa dea un diagnostic mai competent

Raspunsuri (2)

Egeea

acum 12 ani

Ar putea fi o problema gastrica si intestinala.Consulta un medic gastroenterolog si fa niste investigatii mai amanuntite cum ar fi gastroscopie,colonoscopie,ecograf abdominal.Sper sa iti fie de folos aceste informatii.Multa sanatate

olteanu cristina

acum 12 ani

aveti gastro-entero-colita, ceva combinat. regimul sever cu alimente bune pt stomac cat si pt intestin, burta, combinate pe perioada f lunga va face sa va reveniti. si atentie sa nu va anemiati.