scaune moi

Constipatie

Postata de alexandra467 cu 11 ani in urma.

am si eu o probleme de ceva vreme careia nu prea i`am dat importantaasa k as vrea sa imi dati un sfat sau sa imi spuneti daca ar trebui sa consult un medic si ce fel de medic. am 26 de ani si cam de aproximativ un an am inceput sa am scaunele destul de moi nu cum sunt cand faci diaree. cateodata mai am si crampe abdominale si sunt zile cand am si gaze destul de multe. iar tot asa de aprox un an am inceput sa fac destul de des si diaree cu toate k eu nu faceam diaree decat fr rar odata la cativa ani,puteam sa manac orice nu aveam probleme cu diareea. in rest nu ma doare nimic dar stiu k nu trebuie sa fie scaunul moale. va rog sa imi dati un rasp! va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Orice tulburare de tranzit intestinal instalata ar trebui investigata, Este foarte probabil sa fie un sindrom de intestin iritabil cu care puteti sa traiti toata viata cu tratament simptomatic.Insa acest diagnostic este unul de excludere. Este recomandat sa consultati un medica gastroenterolog si sa efectuati colonoscpie pentru a exclude alte cauze- afectiuni inflamatorii intestinale.

eva40

acum 11 ani

da,colon iritabil ca ai paraziti intestinali.....e la mintea cocosului...giardioza face sa ai diareee.Te rog sa-ti iai un Paraprotex,3x1 pe zi.cat timp il consumi nu bei lapte si eviti zaharul
intra si comanda-ti de pe pagina www.***.ro si vei scapa rapid...altfel te vei chinui.Acolo gasesti un articol despre asta,citeste

ileana5111437

acum 10 ani

Buna seara ...am si eu o intrebare...de un timp am scaune moi , fara alte dureri sau probleme... am scaun o data sau de 2 ori pe zi...si uneori gaze ...poate sa aiba legatura cu hepatita c ? multumesc