scaune moi si gaze

Constipatie

Postata de aanndrei123456 cu 9 ani in urma.

buna ziua de 4-5 luni am scaune moi si m-am obisnuit sa ies doar o data pe zi si anume dimineata.La inceput aveam si diaree dar de cand am grija ce manac am doar scaune moi si rar mai ies si cu scaun normal.Am gaze doar cand sunt acasa sau stau in pat,cand sunt cu prietenii sau intr-un grup nesimtind nevoia de a da gaze.Dimineata cand elimin nu trebuie sa stau mult,cateodata chiar am impresia ca elimin putin dar cand ma uit imi dau seama ca e suficient,daca vreau sa mai elimin dupa aceea nu mai pot.Nu am facut nici un fel de analiza crezand ca o sa treaca de la sine .Ce ar trebui sa fac ?

Raspunsuri (2)

Grigore alina

acum 9 ani

este posibil sa ai paraziti in organism. Din aceasta cauza sa ai scaun moale si gaze. Pofta de dulce, durerile de burta, de cap, starile de greata, pot fi simptome produse de parazitii intestinali. Iti recomand un tratament cu tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare. Este cel puternic tratament pentru detoxifiere/deparazitare pe care l-am folosit

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare si tratament adecvat.