scaun verde

Constipatie

Postata de MembruMobileApp15033021031446 cu 10 ani in urma.

Buna, as avea o întrebare. In ultimele 5 zile când am fost la baie, am avut scaunul verde, un verde inchis. Nu am schimbat alimentatia, nu iau nici un fel de medicamente si nu stiu care poate fi motivul pentru ca nu am stari de greata sau voma, totul e normal. Ar trebui sa consult un doctor sau nu e cazul?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti determina examenul coproparazitologic si coprocultura pentru a verifica daca este vorba de o infectie. Daca aceste modificari persista, este bine sa consultati medicul gastroenterolog.

Marius Zaharia

acum 10 luni

Buona sera am o problema ,sunt operst de micșorarea stomacului de 7 săptămîni si es scaunul verde închis si indesat? Ar fi vreo problema de colon? Nu am nici un simptom, nu imi este rău nu am greza ?