reflux gatroesofagian

Constipatie

Postata de Etain cu 13 ani in urma.

Am pierdut o sarcina cu o luna in urma si s-a folosit anestezia generala,la o saptamana dupa mi-au aprut niste dureri cumplite in zona pieptului am fost la urgente si mi s-a spus ca as avea reflux gastroesofagian si mi s-a dat omeprazol.Sunt 3 saptamani de cand iau omeprazol..mi-a mai disparut din durere dar imi fac griji pentru ca inca mai am arsuri si pe langa asta mi se scurge un lichid din anus si am senzatia ca as vrea sa merg la toaleta sa fac treaba mare dar e doar o senzatie si nu am nimic pe langa toate acestea in gat in timp ce inghit simt ca si cum s-ar freca doua oscioare si mai sufar si de sufocare!
Prima data cand am simtit durerea in piept am crezut ca este o criza anginoasa si am avut atac de panica ,aveam pulsul ridicat si chiar si in momentul de fata aud ca un vuu,vuu in urechi in ritmul bataii inimii.Ce imi recomandati! Multumesc!

Raspunsuri (1)

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii intra pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz