Probleme diaree?

Constipatie

Postata de Catalin cu un an in urma.

Buna ziua ! De ceva timp.ca confrunt cu o diaree , in sensul ca orice mananc am diaree nu aposa cu uneori moale alteori mai tare . Manac o data de 2 ori pe zi dar nu ies afara ci a 2 zi . Am foas la clinica la medicina interna si in urma unir analize mi-au gasit ficatul cam maricel dar de unde nu stiu ca sunt anti-alcolic , mi sa prescris Espentine E pentru ficat si probiotice Bio-Sun pentru colon . Nu am temeraturi , dureri abdominale , sunt ca si sanatos mai pe scurt fara duresi sau greturi doar ca am problema asta cu diareea , orice pastila sau antibiotic imi luam.cu cativa ani in urma nu le supartam , imi veneau pe gat acel gust de nedicament si faceam diaree , cate o data am balonari forfoteli ceva de genu cu sunete in stomag . Nu stiu ce sa mai iau sa fie bine .. poate ati trecut prin probleme de genul si ma sfatuiti ce tratament sa iau . Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/ce-afectiuni-poate-ascunde-diareea-persistentai_17518