Problema , gaze intestinale

Constipatie

Postata de mariaion cu 10 ani in urma.

Buna seara,

Am 21 de ani, ma numesc Maria.
Am sa prezint problema mea , doresc sa aflu cauza pt ca am facut analize am fost la medici dar nu am rezolvat nimic , probabil nu am fost la medicii potriviti.
-Am probleme cu gazele de 3 ani, am luat pastile sunt atenta la ce mananc, insa nu am aflat cauza, medicul nu imi spune nimic concret.
-Am nasul infundat incet mi-am pierdut mirosul ,nu mai simt mirosul.
-Transpir abudent si este urat mirositoate.
-Am candida pe care o tratez.
-sunt mereu constipata sau am diariei, de curand am aflat ca am si hemoroizi.
am avut o carenta de fier pe care am tratat-o,
precizez ca beau ceaiuri, urmez tramentul .
este posibil sa existe o legatura intre probleme mele? acum 3 ani am racit la plamani si am urmat tramente cu antibiotice de atuci am probleme respective, medicul ginecologic mi-a spus ca nu are legatura, nu stiu la ce medic sa apelez . Nu stiu ce as putea practic sa mananc, ce regim sa mai urmez .
Am realizat ca m-am izolat de lume, cu probleme mele, nu este placut sa stau in preajma prieteniilor cand am probleme cu transpiratia si cu gazele. Iubitul meu nu stiu cat timp mai ma suporta, prietenii lui fac glume pe seama mea, am inceput sa fiu pananoica, nervoasa , am renuntat la multe activitatii, sunt mereu obosita am nevoie de odihna si nu mai am energia pe care o aveam, problema fizica mi-a afectat si psihicul, sunt trista de 2 ani, nu mai zambesc si nu ma bucur de viata. recunosc ca nu sunt mandra de mine am avut si ganduri sinucigase. Lipseam mult de la orele de la facultate sau alte activitati din cauza problemelor, m-am inchis foarte mult, si totodata constientizez faptul ca nu am o problema grava de sanatate. Daca ma puteti ajuta cu un sfat, ce analize pot face, ma gandeam sa urmez o cura de detoxifiere, va rog orice sfat este bun.
Multmesc!
O seara placuta!

Raspunsuri (6)

Mihalache Mari

acum 10 ani

Iti recomand un tratament de detoxifiere cu Zeolit Lichid imbunatatit cu dhq si un tratament de deparazitare (poate fi o cauza a gazelor, balonarii, hemoroizilor) cu tinctura de nuca neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare.

Elisabeta

acum 9 ani

E posibil sa fie colon iritabil. Si daca nu e, simptomele ar putea fi ameliorate cu Colon help. Pe mine m-a salvat de simptome destul de asemanatoare. Amelioreaza flatulenta, transpiratia, mirosul neplacut din gura. Ameliorarea a aparut dupa o saptamina-10 zile. Cura de detoxifiere e bine sa fie intovarasita si de dieta, eu am eliminat aproape complet painea, cerealele rafinate, carnea rosie, am rarit fasolea, mazarea, varza. Nu ma mai ating de bauturi carbogazoase. Urmareste daca anumite fructe sau legume nu agraveaza simptomele. Carbunele medicinal ajuta uneori la reducerea gazelor si balonarilor.

eugen

acum 9 ani

Esti infectatà in mod sigur cu ciuperca Candida Albicans ! Ai infectie digestivà ! Tratament cu antimicotice si un regim alimentar extrem de sever de innfometare a ciupercii !

eugen

acum 9 ani

Tratament cu Fluconazole - Mepha , 3 - 6 mg / kg / zi . Dupà ceea ce descri tu , e deja formà avansatà , si tratamentul trebuie fàcut cel putin 30 zile ! Fàrà un regim sever de innfometare a ciupercii nu ajutà insà nici un medicament ! ! Netratatà Candidoza , duce la cancer !

Utilizator21533909528

acum 5 ani

Am aceiasi problema , te rog spune-mi ce ai facut de ai scapat !

Utilizator11607900763

acum 3 ani

Si eu as vrea sa stiu daca s-a gasit o rezolvare, am Exact aceleasi simptome