Intoleranta la lactoza

Constipatie Intoleranta la lactoza

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

fetita mea de 1an si 3 luni are scaunele moi si varsa dupa ce bea laptele .ESte intoleranta la lactoza?

Raspunsuri (7)

Elena991510

acum 16 ani

il alaptezi?

daca nu, poate laptele pe care i-l dai nu este bun sau vezi sa nu aibe alte probleme de varsa caci asta poate este un simptom de alerta

acum 16 ani

exista mai multe sensibilitati care pot fi depistate din intreaga nutritie nu doar lactoza.Se pot face teste la medic cu un aparat special si se depisteaza rapid doar prin suflare la ce substante e sensibila fetita dumneavoastra

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea are probleme cu stomacu de la un antibiotic foarte puernic si i sa distrus mucoasa intenstinala si as vrea sa stiu daca as putea sa-i mai dau lapte are varsa de 2 ani si 5 luni

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Poate te ajuta ce scrie la sectiunea Stiri la linkul urmator: //sfatulmedicului.ro/index.php

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de fapt,o intrebare:este posibil ca,dupa 3 luni de baut 2 litri de lapte,copilul,de 1 an.sa aiba itoleranta la lactoza?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

As vrea sa stiu daca Biotics este daunator in cazul unei intolerante la lactoza.Va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Cum as putea intra in legatura cu cei ce au facut aceste teste? Am avut recent niste experiente neplacute si nu vad cum as putea trece peste ele altfel decit asa. Traiesc intr-un infern desi iau medicamente1 Ajutati-ma va rog frumos!