Iesire dese cu scaunul, va rog ajutor!

Constipatie

Postata de AndreiBogdan1996 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Am scaune dese dimineata in special, nu diaree, dar nici normal, sunt tarisoare din ce vad eu.
In primvara, cam prin martie, am inceput sa am diaree, si sa ies mult si des cu scaunul.
Am consultat 3 doctori, intr-un final am scapat de diaree, mi-a zis ca am colon iritabil, am luat si antibiotic, si ciauri, produse naturiste etc.
In vacanta m-am simtit si mai bine si mai rau, depinde de zi.
Prin septembrie am mai fost la un doctor si mi-a gasit hemoroizi, m-am tratat de ei, crezand ca poate de la ei ies des cu scaunul.
Acum am inceput iar scoala, ies de 4,5 ori dimineata cu scaunul, ma trezesc la 6 sa pot merge la scoala , dar degaba.
Am facut si colonscopie, nu mi-a gasit nimic ...
Va rog din suflet sa imi dati niste sfaturi, nu stiu ce sa mai fac, vreau sa ies si eu normal, 1/2 ori dimineata si sa fiu ok la scoala, nu pot sta pe scaun , am senzatie ca tot am nevoie la toaleta, ies de la 6:30 dimineata cu scaunul, pana pe la 9..
Cum mananc ceva, cum elimin prin scaun, nu mai REZIST!
Sunt cu psihicul la Pamant, recomandati-mi ceva, nu conteaza ce, doar sa imi revin si eu ca nu mai rezist !:(
Precizez ca am 17 ani....

Raspunsuri (3)

Lovin

acum 10 ani

incearca tratamentul cu zeolit lichid imbunatatit cu DHQ si bai cu galbenele. la mine au avut efect..

razvan

acum 9 ani

E posibil ca psihicul sa iti joace feste.
Se mai numeste si Anxietate.
Chiar daca sună revoltător (desi nu este) încearcă un psiholog .

Tatiana

acum 5 luni

Bună teai revenit acuma?