Hemoroizi sau altceva?

Constipatie Hemoroizi

Postata de Utilizator21540973705 cu 5 ani in urma.

Bună ziua. De vreo 5 ani am avut in jurul anusului ceva aproximativ cât un bob de mazăre care din când în când disparea, aparea și este de culoare violacee însă în tot acest timp nu am avut nicio problema. Acum câteva luni m-am confruntat cu o enteroviroza (am avut scaun moale aproximativ 5 săptămâni zilnic) și de atunci a început totul - acum mi-au apărut 2 )una din ale apare mai rar ) și uneori sângerează in cantitate foarte mica deoarece am scaunul foarte tare și gros!
Părerea mea este că sunt hemoroizi sau gresesc ? Ce părere aveți din descrierea mea?
Nu sunt dureroși absolut deloc.
Ce îmi recomandați?
Menționez că am 22 ani, am o alimentație echilibrată, un stil de viață activ și echilibrat, efectuez toaleta organelor externe după fiecare scaun!

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii-informarea-pacientului_971