Durere in partea stanga

Constipatie

Postata de DanielaT101010 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am un baietel de 10 ani si 4 luni si de o jumatate de an are diaree care este provocate de durere in partea stanga. De obicei aceasta apare imediat dupa ce mananca mancare gatita proaspat. Este operat de apendicita iar dupa operatie durerea a persistat. Am facut test de giardia si a iesit negativ. Cu trei luni in urma la sfatul medicului i-am dat probiotice Colostrum, pana acum doua zile totul a fost perfect, iar de doua zile au reaaparut durerile si diareea. Probioticul il luam in fiecare zi.
Ce ne sfatuiti?
Va multumesc, Toma Daniela

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre cauzele durerilor din partea stanga a abdomenului asociate cu diaree se numara:diverticulita, afectiunile inflamatorii intestinale, sindromul de intestin iritabil, etc.
Este recomandat sa efectueze o ecografie abdominala si eventual colonoscopie ( in vederea identificarii unei posibile cauze). Este bine sa consultati un medic pediatru cu competente gastroenterologice.