Durere abdominals

Constipatie

Postata de Horia cu 2 luni in urma.

Durere slabă în tot abdomenul constipație eliberare fecale numai după consum fibre solubile dimineață cu lapte

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le-ati descris pot fi asociate cu o serie de afectiuni, inclusiv sindromul de intestin iritabil, constipatia cronica sau chiar un tip de intoleranta la anumite alimente.

Consumul de fibre solubile si hidratare corespunzatoare va pot ajuta in ameliorarea constipatiei. Daca simptomele persista insa, ar fi recomandat sa mergeti la medic.

Va recomandam sa va notati toate simptomele, inclusiv orice schimbare in obiceiurile alimentare sau de exercitii fizice, pentru a le comunica medicului dvs.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala-simptome-si-diagnostic_11329
sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/cauze-si-tratament-in-durerea-abdominala_16408
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/constipatia-la-adulti_574
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/laxative-naturale-care-pot-ameliora-constipatia_17064