digestie

Constipatie

Postata de laurita063 cu 11 ani in urma.

am si eu o problema.stau foarte prost cu digestia.adica nu pot avea scaun decat 1 data pe saptamana..dar sunt cazuri cand trece si mai mult de o saptamana.ce pot face?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Constipatia recent instalata necesita investigatii suplimentare prin irigografie sau cel mai bine prin colonoscopie. Un regim bogat in fibre si un aport lichidian de minim 2500 ml lichide pe zi este indicat pentru mentinerea peristalticii intestinale si asigurarea unui tranzit intestinal normal.

victoras

acum 11 ani

Lasa-mi o adresa e-mail si iti voi scrie cite ceva.Am avut si eu,in urma cu ceva timp o problema de constipatie si am rezolvat-o doar cu legume si fructe.Astept!!

annamaria

acum 11 ani

buna victoras,te rog spune-mi si mie cum ai rezolvat problema constipatiei cu legume si fructe.e-mailul meu. [email protected] si sanatate.