Dieta in constipatie

Constipatie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

pt alexandrescu carmina : iti recomand sa iei enterolactis duo. foarte bun este si laxativul de masa numit masalax din fibra de psylium. sunt produse noi. sanatate

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

nnici eu nu pot sa beau nici apa si nici alte lichide pentru ca an senzatie de sufocare si ritm cardiac accentuat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

este adevarat ,daca nu bei lichide deajuns intervine constipatia.eu nu pot sa beau apa.si nici alimentatia nu e buna

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna seara, sunt intr-o perioada in care vreau sa slabesc si iau reductil si am probleme mari cu constipatia.E drep am avut aceasta problema dintodeauna , dar ca aum niciodata. ce sa fac? am ajuns sa depind de clisma! slabesc si destul de greu, adica cu dieta, sport si reductil 3kgluna. multumesc pentru raspuns.

doina

acum 13 ani

Pai pentru a iti proteja si stomacul de reductil si a te ajuta si in problema constipatiei eu iti recomand probiotice. Mai ales ca daca esti la dieta. Incearca Biotics. Stai linistita ca nu o sa te impiedice cu nimic in dieta ta.

Marynush93

acum 12 ani

Sunt operata de hemoroizi de 2 saptamani,si sunt constipata,,nu am scaun in fiecare zi.Ce regim imi recomandati pentru a nu ma mai constipa??Rog mult un raspuns... Va multumesc

pena

acum 12 ani

Iaurtul din comert Activia cu fibre este foarte bun. Nu manca paine dimineata pe stomacul gol. Mananca intai un iaurt ori bea un pahar de apa cu miere si otet de mere( cate o lingura). Apa de tarate este foarte buna. Pui de seara un pahar de apa cu o lingura de tarate de grau si dimineata bei apa. Daca poti e mai bine sa bei tot amestecul. Evita orezul, bananele, painea prajita. Bea multe lichide. Mananca mere, pere, prune. Fructele uscate sunt bune.