Diareea

Constipatie

Postata de Alice17 cu 16 ani in urma.

CUM PUTEM SCAPA DE DIAREE CE MEDICAMENTE POT LUA NATURISTE SAU MEDICINA ALTERNATIVA SAU ORICE DAR CU EFICIENTA VA ROG,MULTUMESC

Raspunsuri (21)

marius404

acum 16 ani

furazolidon, si ar fi bine sa asociezi tratamentul cu un regim alimentar care sa includa paine prajita , ceai de menta , ou fiert tare , branza dietetica de vaci.

violeta6097418

acum 16 ani

Smecta - cu efect f bun - la adulti cam 3 plicuri pe zi (e argila, deci e natural). Ecoflorina de asemenea. Dar daca diareea persista e neaparat nevoie de medic, pt ca e posibil sa fie o infectie bacteriana severa si se poate agrava urat fara antibiotic!
Regim: paine prajita, fara a fi unsa cu ceva (eventual putina sare); braza de vaci, preferabil facuta acasa, din lapte si o pastila de calciu lactic; carne de pui fiarta, supa de pui cu multi morcovi, morcovi fierti, mar proaspat si suc proaspat de mar; ceai de menta neindulcit, ceai de macese tot neindulcit.
Totul - inclusiv lichidele - in cantitati mici (cate o inghititura) si la intervale scurte. Daca dupa ce mananca/bea ceva din regim varsa, are scaun diareic, micsorati cantitatea si mariti intervalul...

Daniel15277165

acum 16 ani

Daca aveti diaree cronica incercati cu niste sedinte de reflexoterapie. Rezultatele sunt garantate.

veta

acum 12 ani

am incercat totul dar degeaba

Zeus_oo6

acum 10 ani

Mai dute ma cu refexoterapia ta cu tot. Daca te caci pe tine te duci la relexoterapie ca sa te caci pe ei doctori sau ????

RODICA DIANA

acum 15 ani

Incercati enterolactis plus capsule sau pliculete. E un probiotic autentic ce ajuta la reechilibrarea microflorei intestinale. Sanatate

yo

acum 14 ani

am diaree cum pot sa scap

florina

acum 13 ani

eu le-am incercat pe toate si tot nu scap...asa ca....

cozmyn

acum 13 ani

si yo leam incerkat p toate dar tot nu mia trecut

silvia

acum 12 ani

si eu am incercate am facut si tot nu imi trece am facut si analize si cik nu as avea nimic

flory

acum 12 ani

eu tot la fel am av si nu mi a trk dk cu o lindura de cafea si 5 boabe de fasole alba

Vetoiu

acum 12 ani

Baaa am diareea asta blestemata si maine merk la sc :( cum plm sa scap de ea sa nu manank nik maine sa nu ma kak pe mn?

george

acum 12 ani

da ouameni buni am si eu diarre si cred ca daca luati pastilele SAPROSAN cu siguranta va va trece asa nu pierde timpu cu crize de stomac si dute la farmacie si saprosan sau mai incercati cu orez,cafea, fasole, paine prajita sau wischy ect.

loredana

acum 11 ani

Ieu am diaree de o luna si un pot sa scap de ia,am ancercat toate metodele dar degeaba

PARVU

acum 11 ani

100% sa pui 1 lingurita de cafea (cafea praf) antro ceasca cu rachiu le mesteci si dupaia bei si vei scapa imediat de diaree

Florin

acum 8 ani

Sincer apreciez sfaturile postate dar va rog sa scrietii conform limbii române ca sa putem sa inteleaga toata lumea

GuestUser

acum 8 ani

Cum pot scapa de diarie

sbarcea antonica

acum 8 ani

Cum pot scapa de diarie

Nicoleta

acum 8 ani

Uleiul de cimbru este fb pt tratarea diareei

Nicoleta

acum 8 ani

Uleiul de cimbru este fb

Pag 1 din 2