DIAREE

Constipatie Diareea infectioasa

Postata de georgelus33 cu 8 ani in urma.

BUNAZIUA
AM O PROBLEMA SI POATE CINEVA MA POATE AJUTA CU UN SFAT BUN
AM DIAREE DE 4 SAPTAMANI SI NU IMI MAI TRECE
AM FOST LA MEDIC SI MI-A RECOMANDAT TRATAMENT DE 5 ZILE CU ERCEFURYI 200mg 1 LA 6 ORE SIDEBRIDAT 2 PE ZI
BINEINTALES CA AM URMAT TRATAMENTUL SI AM FOST OK TIMP DE 7-8 ZILE DAR DUPA ACEIA MI SA INTORS DIN NOU DIAREE SI CRAMPE DE BURTA .
AM MAI LUAT DIN NOU TRATAMENTUL LA FEL PENTRU 5 ZILE SI LA FEL 7-8 ZILE ESTE OK.
PRIN URMARE CAT IAU TRATAMENT ESTE OK DUPA CE TERMIN TRATAMENTUL .REVINE DIN NOU PROBLEMA CHINUITOARE .
VA ROG POATE STIE CINEVA CE POATE SA IM RECOMANDE .
MULTUMESC PENTRU RASPUNS SI SANATATE MULTA

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , un tratament corect se poate efectua in urma unui examen de scaun (coprocultura, coproparazitologic) pentru a determina o posibila cauza infectioasa si un examen de gastroenterologie . Diareea nu trebuie sa fie intotdeauna de cauza infectioasa.