diaree

Constipatie

Postata de Marioara1136107 cu 11 ani in urma.

de cca 4 zile am scaune diareice, cca 4/zi, mai ales dimineata si seara/noaptea.
Sunt apoase, colorare normala, fara febra, doar crampe inj primele 2 zile, care acum au disparut ( am luat no-spa). Am luat Saprosan 3/zi, mincare orez fiert si piept pui la gratar, fara lactate, fara fructe, dar fara ca aceasta sa se opreasca.
Ce as putea face?
Multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Puteti incepe administrarea de imodum 2 cp initial apoi cate 1 cp dupa fiecare scaun neformat pana la maxim 8 cp/zi.
Daca dupa 2-3 zile de administrare diareea nu cedeaza, este recomandat sa consultati medicul infectionist. Atentie la hidratare!

Marioara1136107

acum 11 ani

Va multumesc f. mult. De ieri sunt o.k. Multumesc inca odata pentru ajutor

Marioara1136107

acum 11 ani

Multumesc pentru ajutor. De ieri sunt o.k.

Marioara1136107

acum 11 ani

Multumesc pentru ajutor. De ieri sunt o.k.