diaree

Constipatie

Postata de lianaalina cu 11 ani in urma.

am si eu pe cineva care are diaree de cateva saptamanii a iincercat tot felul de medicamente pentru asa ceva si regim dar tot degeaba...scaunele le are tot mai dese si sub forma de apa...un lichid asa albicios nu stiu sa ma exprim eu in termeni medicali....imi puteti raspunde si mie? multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa fie vazut de catre un medic infectionist in eventualitatea identificarii unei cauze din aceasta sfera; ulterior, sa se adreseze unui medic gastroenterolog in vederea efectuarii colonoscopiei ( +/- analize suplimentare). Numai astfel va putea beneficia de un tratament adecvat.