diaree

Constipatie

Postata de raluca2010 cu 13 ani in urma.

cum se poate preveni diareea facuta la intoleranta la antibiotic la copil de 1 an si 7 luni

Raspunsuri (2)

Monica

acum 13 ani

Draga Raluca

Sunt o tanara mamica si am o fetita de 1 an si 7 luni
Ioana a facut o diaree urata dupa un tratament antibiotic (Augmentin suspensie orala) pe care a primit-o ca tratament pentru o rinofaringita acuta (asa scria si pe reteta).
Am incercat de toate...
Am scapat de diaree cu Enterol recomandat de o doamna dr. de la Urgenta de la Spitalul Grigore Alexandrescu.
I-am dat cate 3 plicuri de Enterol pe zi dizolvate in mancarica sau in ceai din menta cu zahar caramelizat. Diareea s-a oprit in 3 zile iar acum ne simtim foarte bine. Am mai urmat un tratament cu 2 plicuri pe zi inca 3 zile, deoarece asa a recomandat Doamna Doctor, pentru consolidare .
Acum ne simtim foarte bine.

Mult succes !

Monica

marina

acum 13 ani

pentru tipul asta de diaree exita niste pliculete cu probiotice, se numesc Biotics Baby. Se dizolva in lapte si nu au un gust specific. In cateva zile nu ar trebui sa mai ai probleme.