diaree

Constipatie

Postata de eveline2 cu 14 ani in urma.

am probleme cu diaree inca de ieri.am iesit de foarte multe ori doar apa si as vrea sa stiu ce regim alimentar este indicat.

Raspunsuri (13)

Maria C

acum 14 ani

Poti sa-ti faci un pilaf sau sa bei ceai de menta care ajuta. De la farmacie iti poti cumpara Furazolidon.

eveline2

acum 14 ani

stiu de pilaf si ceai, dar zilele astea banuiesc ca trebuie sa tin un regim pana se normalizeaza tranzitul intestianl.ce altceva mai pot manca in afara de pilaf si paine prajita?

Maria C

acum 14 ani

Din cate stiu ai voie sa mananci orez pasat, supa de morcovi cu morcovul pasat, supe creme de legume fara cartofi, fainoase fierte in apa, branza de vaci, telemea desarata, urda, bananele sunt indicate in cazurile de diaree.

Sanatate

cristina

acum 14 ani

am o fetita de un an si de aseara mi-a facut 5 scaune apatoase nu stiu ce sa-i mai dau

eveline2

acum 14 ani

multumesc de raspuns.

raspunsurile voastre sunt in continuare binevenite.

raluca

acum 14 ani

Ca sa-ti treaca diareea mergi la farmacie si cumpara smecta si ia 3 zile la rand, cu siguranta iti va trece.

scanave

acum 14 ani

la mine este mai grav, am 74 de ani, am avut mereu aceste alternari constipatie/diaree in sezon de primavara/toamana dar acum crizele sau inmultit si totusi intre ele, aceasta toamna, stand o luna in strainatate, nu am avut nimic si nu am tinut regim sau precautii; odata intors in tara, a reinceput
sa fac colonoscopie
ce sa mananc acum, ca zau sunt derutat si nu mai stiu cei bun si ce nu-i bun, am slabit de la intoarcere 5 kg./30 zile

radu

acum 13 ani

buna ziua .. am 17 ani ji am diaree de 4-5 zile as vrea sa stiu ce regim alimentar as putea consuma ..am incercat cu ceai de menta .. telemea. si pilaf dar nici un rezultat.
Astept un raspuns! Va multumesc!

razvan

acum 13 ani

Incearca cu Biotics.Ajuta la normalizarea tranzitului si reface floarea intestinala. In cateva zile esti fara probleme

scanave

acum 13 ani

am ajuns la concluzia ca diaree, asa dins enin, nu este OK; ceva trebuie sa existe; fie infectios fie o malfunctiune a digestieie
Eu am afcut controlul intestinului gros si a reesit ca sunt sanatos, apoi am luat 7 zile un antibiotic si in continuare DUSPATALIN / 1pe zi
de un an nu am mai avut probleme
rec. dr. Popov la Pol. Ana Aslan din Spatarului 17 Buc.

victor

acum 13 ani

Nu stiu ce sa zic..Si eu tot cu Biotics am incercat cand am avut o "criza". Am luat din trusa medicala a copilului ca nu stiam ce sa mai fac. Si mi-am revenit fara probleme inscurt timp.

dan

acum 13 ani

Este demonstrat ca probioticele ajuta la reglarea tranzitului intestinal si la alternanta constipatie-diaree.

scanave

acum 13 ani

... glumesc: cel mai bine este sa nu fii batran...! Asta n-o rezolva nime''