De ce ies la baie o dată la două zile ?

Constipatie

Postata de Utilizator11714024525 cu 2 saptamani in urma.

Mă simt ametit

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 saptamani

Buna ziua,

Senzatia de ameteli pe care o sesizati poate fi cauzata de o multime de lucruri, de la deshidratare, infectii, anemie pana la probleme ale urechii interne sau chiar tulburari ale sistemului nervos. Faptul ca faci baie o data la doua zile poate sa nu fie direct legat de acest simptom si poate fi doar o p***ancidenta.

Totusi, este recomandat sa nu ignorati aceasta senzatie si sa consultati un medic pentru a depista cauza reala a starii dvs. Astfel, veti putea primi un plan de tratament adecvat.

Este important ca aceste sfaturi sa fie doar un punct de plecare. In conditii persistente, daca acestea nu ti-au ameliorat problema, este esential sa consulti un medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/7-afectiuni-pe-care-le-semnaleaza-ameteala_15906
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/ameteala-care-apare-brusc-vertij-manevra-epley_19743
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/senzatia-de-ameteala-cauze_9117
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/constipatia_530
sfatulmedicului.ro/Vitamine-si-minerale/remedii-naturale-pentru-constipatie_19093