De ce atât de multe?

Constipatie

Postata de Utilizator11557862551 cu 4 ani in urma.

Buna seara! Am nascut fetita cu atrezie intestinală , in urma acesteia i sa taiat din intestin 30 cm....
După 19 zile a făcut bloc aderential și a trebuit scoasă și valva ileocecala .
Am răzbit pana la urma. Dar, totuși avem foarte multe scaune/zi! Ajungem și la 6-7/ zi
Dimineața primele scaune sunt pasta/solide... dar dupaia toate îs din ce in ce mai apoase și cu prezenta de mucozități!
Și sunt perioade când facem diaree zile la rând...
E adevarat, are sindrom de intestin scurt... dar suntem cu analizele la zi, și nu se vede ca ar avea vreo intoleranta la ceva.
Gastroenterolgul spune ca poate fi vorba de lipsa enzimelor; din cauza apariției de alimente parțial digerate in scaune.
Ma sperie gândul ca nu am”săpat” destul, și totuși as mai putea face ceva sa aflu care anume ar fi cauza acestor scaune numeroase.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.