cum reglez tranzitul intestinal dupa radioterapie?

Constipatie

Postata de calmel cu 14 ani in urma.

cum opresc diareea capatata la o luna de de radioterapie??cum pot regla tranzitul intestinal?am auzit de fermenti si bacterii naturale...stiu ca astea se gasesc in prod lactate nepasteurizate dar mama nu poate manca inca lactate din cauza diareei.stiti vre un remediu,medicament cat de cat mai natural care sa ne ajute?multumesc

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 14 ani

Eu am folosit Dolce sollievo, sper sa-i fie de ajutor
sanatate

colnago

acum 14 ani

Un remediu natural ar fii cu Tahitian Noni juice

Diana

acum 14 ani

probiotice si alte [email protected]

iustina

acum 13 ani

Probioticele ajuta in reglarea tranzitului intestinal. Ia si tu Biotics, din punctul meu de vedere sunt cele mai bune.

iulia

acum 13 ani

Nu strica cu nimic sa incerci cum spuneau si fetele, probiotice. Rau sigur nu iti fac, poate doar bine. Cum spunea si Raluca Biotics sunt cele mai recomandate.