Constipatie

Postata de gheorghe324 cu 15 ani in urma.

acu cam 3 luni am suferit o constipatie severea care a avut nevoie de praf pt spalaturi intestinale ...si de atunci mka constip mai mereu , dar pana acum nu era vizibil si fizic , de vreo 2 sapt am un abdoment fff tare si umflat( zici ca as fi gravida) . problema e ca laxativele si ceaiurile nu prea mai functioneaza si nu pto sa devin dependenta de ele. vreo rezolvare

Raspunsuri (3)

acum 15 ani

Buna noidee,

Eu iti recomand sa faci un control medical, deoarece situatia aceasta nu pare tocmai normala. Abdomenul tare si umflat poate fi un simptom pentru afectiuni destul de grave...

Iti doresc insanatosire grabnica!

andrei178

acum 15 ani

O coloncopie daca faci, ai putea afla mai multe despre cauzele constipatiei de care suferi. Sa nu fie vreo ocluzie, vreun blocaj intestinal. Poti incerca Colon Cleanse, nu da "dependenta" si nu-i agresiv, dar e bine sa stii exact ce ai, or asta afli doar de la un specialist. Sanatate!

constantin5102798

acum 15 ani

Laxativele, care sunt substante chimice sintetizate, dau dependenta. Alta trebuie sa fie conduita terapeutica in cazul constipatiei.Asa ca ,omnia, bine ti-a spus !!S-auzim de bine!