Constipatie

Postata de cu 10 ani in urma.

Tocmai ce am fost operat de pietre la fiere si imi este foarte greu sa fac scaunul.Imi este si foarte greu sa ma fortez deoarece ieri am fost externat si inca mai am atele.Ieri si astazi am reusit sa fac cat de cat,dar inca mai am sentimenul ca mai trebuie sa fac si cand merg la W.C si ma mai fortez putin de tot dar degeaba.
Credeti ca un laxativ,supozitor ma poate ajuta ?
In caz ca trebuie :
Marti (17.12.2013) am fost operat. si tocmai ieri am ajuns si eu acasa (20.12.2013)

Raspunsuri (1)

operatie

acum 10 ani

Nu ai fost operat de "pietre la fiere" ci ti s-a eliminat vezica biliara (colectist, sau "fiere" in termen pop**ar). Aceasta vezica este un organ necesar care tine inmagazinata bila (o secretie necesara la digerare, la miscarea intestinelor, la anularfea acidului care vine din stomac impreuna cu mancarea, etc).
Prin faptul ca nu mai este un recipient care sa inmagazine bila produsa de ficat pt. digestie si din cauza ca aceasta bila curge permanent in intestine, multe lucruri in corp se pot deteriora pe viata.
Exista metode simple si foarte ieftine de a elimina pietrele din aceasta vezica fara a face operatie si mai ales fara a elimina si vezica.
Medicii fac aici o greseala imensa si pacientii sufera de pe urma acestei p***ai care se poate evita usor.

Aici gasiti reteta de eliminare a pietrelor care nu costa mai nimic si o poate face oricine, chiar si preventiv deoarece TOTI oamenii, si chiar si copiii au pietre la fiere, chiar daca nu stiu de ele si nu dau simptome. Cum majoritatatea unst formate din colesterina si sunt moi, ele nu se pot depista cu ajutorul ecografrului.
Deci daca medicul spune ca nu exista pietre se poate insela amarnic.

http://s*****a/f126-metode-si-cure-de-detoxifiere