constipatie cu diaree

Constipatie

Postata de popa_alex cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Dupa un tratament cu antibiotic pt o infectie urinara am avut unele probleme cu stomacul.
Au trecut durerile de stomac,iar acum am senzatie de scaun aproape permanent.
Problema este ca fac f.putin si moale diareic desi ma duc des la toaleta. Singurul remediu este o pastila de imodium dimineata si imi dispare pana a doua zi senzatia de scaun.
In concluzie am o constipatie cu diaree. Nu stiu cum sa explic altfel.
Multumesc pt eventualele sfaturi

Raspunsuri (2)

Diana

acum 10 ani

ai incercat tratamentul cu Zeolit lichid sau pachetul cu Nuca Neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare?

ai facut examenul copro?

bodogl

acum 8 ani

Imi poti spune te rog, ce antibiotic ai luat pentru infectia urinara? Si eu am luat un antibiotic tot pentru o infectie urinara si am ramas cam cu aceleasi simptome.