Constipatia la copil

Constipatie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

ai fost la medic?totusi trb.sa ceri parerea medicului,nu sta asa.ii dai cumva sa manance si altceva in afara de lapte la varsta asta? pt. ca e prea mic pt. altceva.bafta multa iti doresc

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am o fetita de patru ani care s-a constipat de cateva ori pentru ca nu a facut la timp.Acum este terorizata de momentul cand trebuie sa se duca la toaleta.Se abtine doua trei zile si nu poate sa mai faca decat cu supozitor.Ce sa fac sa oconving sa faca zilnic?Cred ca am incercat totul.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o fetita de 2 ani si are scaun la 3 zile si atunci foarte tare.ii administrez debridat si lactulose dar nu reactioneaza la ele.Ce sa mai fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un baietel de patru saptamani,are scaun de 4 ori pe zi este acesta un motiv de ingrijorare,multe mamici mi-au spus ca nu-i ceva normal

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o fetita de 2 ani si 7 luni si este din toteauna mai constipata, am folosit f rar supozitoare cu glicerina, merge la toaleta aprox la trei zile dar acum nu a facut de 4 zile, nu vrea sa manace fructe gen struguri, piersici. incerc sa-i dau cat mai multe alimente cu efect diuretic gen dovlecel, prune, pere, conopida, varza, vinete etc, dar nu-i prea plac.
ce sa fac? acum este la gradinita si nu-i mai pot controla alimentatia decat atunci cand este acasa.
va rog sa-mi dati un sfat
multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un baietel de 2 luni ,saunul lui e bun dar cu greu il face,si doar un scaun la zi are ce sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fetita de aproape 9luni si de cateva sapt iese cam greu cu scaunele...ce-i drept am inceput sa papam cam orice...dar nu iese cate 3 zile si de la farmacie mi-au dat supozitoare cu glicerina si zic ca difersificarea mancarii ar fi motivul..dar totusi o mai alaptez si mai papam si cereale cu lapte si zic ca nu ar trebui sa fie probleme dar...va rog sa-mi rasp.....MULTUMESC ANTICIPAT

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Am un baietel de 3 ani si are scaun la 4 zile cu greu Nu stiu ce sa-i mai fac se chinuie f.mult stam cu greu la olita de frica durerii.Va rog ajutati-ma.