Constipat ?

Constipatie

Postata de Utilizator11563303947 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! Am o intrebare si va rog sa ma ajutati, acum cateva zile am fost constipat si m am chinuit sa ies afara 2 zile..Cred ca am stat in jur de 2 ore pe wc..dupa ca am reusit sa ies a treia zi am făcut pătat wc ul si hârtia de sânge..un roșu aprins se vede ca e proaspăt.. am mai pățit asta acum 5 ani exact dupa o constipatie..dar atunci s a intamplat o data..acum deja e a doua zi a iesit normal dar tot cu sânge.. tin sa mențin ca de regula am transitul bun..merg de Ce l putin 2 - 3 ori pe zi la toaletă.. acum sunt plecat o perioadă sofer pe tir si Nici alimentația nu este cum trebuie mult timp pe scaun..mențin ca nu am nici un fel de durere doar ca ma speriat sangerarea..va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/care-este-legatura-dintre-constipatie-si-hemoroizii_16788