Colonul iritabil - recomandari alimentare

Constipatie

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

dupa ce maninc sau daca imi este frig trag vanturisi ma balonez ,as dori un remediu de la un doctor please pt ca e jenant si ma simt rau in colectivitate

Raspunsuri (9)

ANTONIA391448

acum 15 ani

nu mai minca fasole

sabina23

acum 15 ani

puteti folosi infuzie de cimbru sau cel mai bine pastile de zymogen si veti vedea ca va vafi mai bine

RODICA DIANA

acum 15 ani

foloseste produsul enterolactis duo. este un probiotic de origine umana cu inulina. produsul se gaseste in farmacii. sanatate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

da aveti dreptate dar spunetimi va rog ce sa fac am 10 15 scaune tip dearee balonare nu stiu ce sa maninc un intestin iritat cu hemoroizi ce singereasa ca de la robinetu de apa multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Mancand putin si des si multe lichide am inceput sa ma simt mai bine si acum ma bazez mai mult pe fructe si legume ,inainte cand mancam orice nu aveam aproape deloc gaze nici macar nu (scuzati)ragaiam dupa oricare masa trebuia sa folosesc apa minerala sau chiar medicamente pt.a avea gaze desi problemele au aparut dupa ce am terminat scoala unde faceam sport toate aceste probleme au cam disparut dar nu prea am slabit foarte mult maxim 5-6 kg intr-un an va multumesc cu stima Katona Andrea

comentarii utilizatori

acum 15 ani

nu maninc de 15 ani fasole varza mazare deoarece faceam foarte des crize de ficat si am ramas cu un stres pshic,consum piine intermediara, piept de pui,salam nu gras mai mult de pui din cauza regim diabet si dulciuri uneori. daca servesc struguri, portocale, prune am dureri abdominale

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sotul meu a fost operat de angiofibrom celular -tumora benigna care a fost fixata pe peretele ext.al rectului.in final dupa 2 interventii a avut loc cea de a treia pentru reconstructie .
As dori sa aflu regimul alimentar.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

imediat dupa ce maninc ma doare insuportabil in partea stinga cu reflexe in spate stinga. Ce sa iau (ca si medicament) si ce sa maninc? MULTUMESC MULT!!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

MIHAELA DIN SIBIU am un baietel de 3,6luni care a fost operat de boala hischprung a mers bine cu scaunul timp de 3 saptamani dupa care s-a oprit instantaneu dupa o diaree. Intrebarea mea poate sa fi dar in colon iritabil di cauza stresului pe care i l-am provocat obligandul sa steie pe olita acum nu mai iese afara deluc de 7 zile