Colon Iritabil ? Afectata de antibiotice ?

Constipatie

Postata de zsolti20 cu 11 ani in urma.

Si eu am acelasi probleme pe care le aveti voi dar eu cred ca fiecare boala are o radacina eu de un an ma confrunt cu colon iritabil dupa ce am fost diagnosticat cu helicobacter pylori pozitiv dupa tratamente cu antibiotice (pt bacterie )au inceput sa apara si mai multe probleme inafara de balonari senzatii de voma si diaree ! De atunci nu reusesc sa scap nici de aceasta bacterie si pe langa asta am si colonul iritabil ma simt foarte jenat si mi-e rusine de oameni pentru ca lucrezi cu oameni zii de zii stau mult pe scaun cate 12-13 ore la lucru si pe langa colon iritabil ma confrunt si cu o alta problema transpiratie in zona fundului miros neplacut ! De cate ori pot folosesc servetele umede de corp pentru a scapa de mirosuri neplacute ! Din aceasta cauza ma simt foarte jenat am emotii cu clientii si sunt ff stressat ! Am inceput o veata retrasa de oameni pentru ca ma simt jenat de cate ori ma duc intro gasca ! Si eu as incerca orice sa scap de aceste simptome neplacute !

Raspunsuri (1)

cornelia

acum 11 ani

Buna,
Incercati sa gasiti un medic homeopat bun. Homeopatia ajuta foarte mult in problemele de sanatate, dar este foarte important sa gasiti un medic homeopat bun! Am avut mereu probleme cu sanatatea la copii si le-am rezolvat prin homeopatie.
Sanatate multa si noroc!