ce poate fi??

Constipatie

Postata de sorin2405 cu 8 ani in urma.

buna seara.......de ceva timp scaunul este mereu moale , inainte era tare, cand stau jos mai mult timp parca imi iese ceva din anus si cateodata dupa ce mananc am direct diaree si vreau sa mai spun ceva ,dupa parerea mea foarte neobinuit,nu mi s-a mai intamplat pana acum,acele zgomote intestinale ,borborismele le aud din spate ,de deasupra anusului,din colon cred.......mentionez ca am 20 ani......poate fi boala crohn???

Raspunsuri (2)

aspen

acum 8 ani

Mai degraba pare a fi sindrom de colon iritabil.

Cris

acum 8 ani

Daca adaugi la aceste simtome si oboseala zilnica , inflamatii gingivale, vanatai pe picioare, scadere in greutate, este momentul sa mergi la un medic gastroenteorolog pt un diagnostic precis.