CE POATE FI ?

Constipatie

Postata de tataia cu 12 ani in urma.

HRANA ESTE NEDIGERATA, ESTE PREZENT SANGELE IN SCAUN( FIRISOARE SUBTIRI), SCAUNELE SUNT FOARTE DESE( EXAGERAT),LA ECOGRAF SE VEDE O INGROSARE A INTESTINULUI SUBTIRE , LA COLONOSCOPIE( IN URMA CU 2 LUNI)NU SA VAZUT ABSOLUT NUMIC, DOAR NISTE HEMOROIZI - DIAGNOSTIC SINDROM COLON IRITABIL

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Cel mai probabil acesta este diagnosticul. Din pacate nu prea sunt metode eficiente de tratament... Sanatate!

Andreea

acum 12 ani

O coprocultura ar fi indicata, sa nu fie vorba de o bacterie.

tataia

acum 12 ani

aveti dreptate, am facut examen de coprocultura si coproparazitolocogic si s-a dovedit a fi giardia. va multumesc ptr interes