Buna ziua

Constipatie

Postata de AndreeaYlonenn cu 10 ani in urma.

Buna ziua , am si eu o problema...Intr-o zi dupa ce am mancat ( mancare de mazare) m-am trezit ca mi se umfla abdomenul si il simt extraordinar de greu cand respir. Nu pot sa zic ca am dureri insuportabile pentru ca nu este deloc asa. Ma doare in capul pieptului uneori si se extinde spre spate , dar dupa fiecare masa imi simt burta foarte grea si am eructatii . LA farmacie mi s-a zis ca as avea fierea incarcata si mi s-a dat colebil si nospa, sa iau dupa fiecare masa,deci de 3 ori pe zi cate 2 pastilute timp de 5 zile.Tata are gastrita, si am citit ca se poate transmite si ereditar. Cu tranzitul intestinal stau bine, nu am scaun cu sange sau chestii de genul. Aceasta stare de greutate de dupa masa chiar ma sperie... Ce parere aveti?

Raspunsuri (2)

AUTO

acum 10 ani

Colon iritabil . Evitati mancarurile greu digerebile ....

FreeStyle11

acum 10 ani

Mergi la medicul gastroenterolog sau internist.Daca pana acum nu ai avut asa ceva nu stiu sigur daca e colon iritabil, dar nu e exclus.Posibil sa fie de la ficat sau la nivelul intestinelor este posibil sa fie o dereglare a florei microbiene, oricum numai medicul iti poate spune, deci dute si fa-ti un control.